Mecz znakomicie zaczął się dla gospodarzy. Już w 4. minucie strzałem z rzutu wolnego Olivera Kahna zaskoczył Pogrebniak.

Piłkarze Bayernu błyskawicznie rzucili się do odrabiania strata, ale cały czas rażą nieskutecznością. Najbliżej pokonania Małafiejewa był Demichelis, który z dwóch metrów dobijał strzał van Bommela z rzutu wolnego. Piłka po jego uderzeniu przeleciała jednak tuż nad poprzeczką.

W 21. minucie Zenit był bardzo bliski zdobycia drugiej bramki. Po znakomitej akcji całego zespołu w sytuacji "sam na sam" z Kahnem znalazł się Aniukow. Niemiec z najwyższym trudem wybił futbolówkę na rzut rożny.

Po kolejnym kwadransie gry Kahn był już bezradny. Znakomitym prostopadłym podaniem popisał się Dominguez, który świetnie "uruchomił" Żryionowa, a ten z łatwością podwyższył prowadzenie. Jest już 2:0 dla mistrzów Rosji. Teraz Bayern, by myśleć o awansie, musi strzelić przynajmniej dwie bramki.

Po zmianie stron obraz gry nie uległ zmianie. Inicjatywę mają Niemcy, ale to Rosjanie trafiają do bramki. W 54. minucie Kahn już po raz trzeci musiał wyciągać piłkę z siatki. Tym razem pokonał go Faizulin, który wykorzystał znakomite dośrodkowanie Aniukowa.

W 73. minucie swoją drugą bramkę w meczu strzelił Pogrebnyak. Ponownie znakomitą asystą popisał się Dominguez.

W końcówce piłkarze Bayernu bardzie koncentrowali sie na tym, by nie stracić kolejnej bramki niż na strzeleniu gola honorowego.

W drugim półfinale przez całę spotkanie i dogrywkę nie padła żadna bramka. Dopiero w serii rzutów karnych Fiorentina uległa Glasgow Rangers 2:4. Pierwsze spotkanie zakończyło się bezbramkowym remisem.