W Klagenfurcie trwa zabawa na całego, ale kibice znaleźli też czas na modlitwę. W mieście, gdzie za niespełna cztery godziny zabrzmi pierwszy gwizdek sędziego w meczu Polska - Niemcy odbyła się msza święta w intencji powodzenia naszych piłkarzy na mistrzostwach Europy.
Wzięło w niej udział kilkudziesięciu polskich kibiców, a nabożeństwo poprowadził krajowy duszpasterz sportowców, ksiądz Edward Pleń.
"Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą" - mówił ks. Pleń. "Módlmy się o dobry wynik dla polskiego zespołu. Wynik zależy od dyspozycji ludzi, od tego, jak się przygotowali. Chciałbym abyśmy awansowali do ćwierćfinałów" - dodawał ksiądz Guminiak. "Pokażcie, że jesteście takimi kibicami, z których można czerpać wzór" - zakończył ks. Banasik.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło dziennik.pl
Powiązane
Zobacz
|