Sygnał do odrabiania strat w 66. minucie meczu dał piłkarzom Borussii Neven Subotic. Trzy minuty później fantastycznym uderzeniem zza pola karnego popisał się Alexander Frei i zrobiło się 2:3.

Od 73. minuty goście grali w osłabieniu, gdy drugą żółtą kartkę po faulu na Jakubie Błaszczykowskim ujrzał Christian Pander. Po chwili Polak "usunął" z murawy kolejnego piłkarza, gdy został brutalnie sfaulowany przez Fabiana Ernsta.

Przewagę dwóch zawodników wręcz musieli wykorzystać gospodarze i to uczynili, a w jednej z głównych ról znów pojawił się Błaszczykowski. W 89. min Polak zgrywał głową piłkę, która trafiła w rękę Mladena Krstajicia. Sędzia podyktował rzut karny, a ten na gola zamienił Frei.

Borussia Dortmund - Schalke 04 3:3

Bramki: 0:1 Jefferson Farfan (20-karny), 0:2 Rafinha (39), 0:3 Heiko Westermann (54), 1:3 Neven Subotic (67), 2:3 Alexander Frei (71), 3:3 Alexander Frei (89-karny)

Czerwone kartke: Christian Pander 73, Fabian Ernst 77