Dziennik Gazeta Prawana logo

Strzelił Polsce gola, dostał darmowe piwo

18 listopada 2008, 13:28
Ten tekst przeczytasz w 0 minut
To dopiero jest nagroda. 110 litrów piwa rocznie do końca życia będzie dostawał od browaru Ottakringer napastnik piłkarskiej reprezentacji Austrii Ivica Vastic. To nagroda za zdobycie jedynego gola dla kraju w czerwcowych mistrzostwach Europy. I to gola wbitego Polakom.

Vastic bramkę podczas Euro 2008 strzelił w zremisowanym 1:1 meczu z Polakami. Pierwsza dostawa z napisem "dziękujemy za jedyną bramkę dla Austrii" została już piłkarzowi chorwackiego pochodzenia dostarczona.

>>>Austriacka prasa wie, że remis to cud

Liczba 110 wzięła się natomiast z obliczeń przeprowadzonych przez browar. Tyle bowiem wynosi roczne przeciętne spożycie piwa przez jednego Austriaka.

Copyright
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło dziennik.pl
Zapisz się na newsletter
Świadczenia, emerytury, podatki, zmiany przepisów, newsy gospodarcze... To wszystko i wiele więcej znajdziesz w newsletterze Dziennik Radzi. Chcesz się dowiedzieć, kto może przejść na wcześniejszą emeryturę? A może jakie ulgi można odliczyć od podatku? Kto może otrzymać środki w ramach renty wdowiej? Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!

Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich

Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj