>>>Zobacz pierwszego gola dla Brazylii

>>>Drugą bramkę strzelił również Luis Fabiano

>>>Trzeci gol to samobój Dosseny

Mecz stał na bardzo wysokim poziomie. Brazylijczycy długo jednak nie potrafili sforsować włoskiej defensywy. Wreszcie jednak padła pierwsza bramka - piłkę po strzale Maicona przejął Luis Fabiano i strzałem w lewy róg pokonał Gianluigiego Buffona. Była 37. minuta meczu.

Przed przerwą Włosi stracili jeszcze dwie bramki. Najpierw Luis Fabiano wykorzystał podanie Robinho, potem Brazylijczycy wyprowadzili kontrę, przy której Andrea Dossena interweniował tak niefortunnie, że sam wpakował piłkę do siatki.

W drugim meczu tej grupy Egipt przegrał 0:3 z USA. Dzięki takiemu wynikowi Amerykanie weszli do półfinału kosztem Włochów.

Włochy - Brazylia 0:3 (0:3)

Bramki: Luis Fabiano (37, 43), Abdrea Dossena (44-samob.)

Włochy: Gianluigi Buffon - Gianluca Zambrotta, Giorgio Chiellini, Fabio Cannavaro, Andrea Dossena - Riccardo Montolivo (46-Simone Pepe), Daniele De Rossi, Mauro Camoranesi, Andrea Pirlo - Luca Toni (58-Alberto Gilardino), Vincenzo Iaquinta (38-Giuseppe Rossi). Brazylia: Julio Cesar; Maicon, Lucio, Juan (24-Luisao), Andre Santos; Ramires (86-Josue), Gilberto Silva (84-Kleberson), Felipe Melo; Kaka; Luis Fabiano, Robinho.