Emmanuel Ekwueme to były zawodnik m.in. Polonii Warszawa, a obecnie Znicza Pruszków. Nigeryjczyk nie chce płacić alimentów na dziecko, bo oficjalnie zarabia 1400 zł miesięcznie. Tak utrzymuje Znicz, który zwodzi matkę dziecka, Marię Engele.

"Znicz cały czas stał po jego stronie. Od dyrektora Roberta Kochańskiego usłyszałam: <Co pani ode mnie chce? To nie ja pani dziecko zrobiłem!>" - opowiada Engele w „Super Expressie”.

Piłkarz od 5 lat nie chce płacić na 8-letnią córkę, Vanessę. Dług wynosi już 30 tysięcy złotych! Kiedy Ekwueme grał w Warcie Poznań, komornikowi udawało się jeszcze zabrać coś z jego konta. W Zniczu znowu trwają przepychanki.

Według polskiego prawa, za uporczywe uchylanie się od płacenia alimentów piłkarzowi grozi więzienie. Matka dziecka skierowała sprawę do sądu, prokurator już wysłał akt oskarżenia.

Pierwsza sprawa nie odbyła się, bo Ekwueme twierdził, że... nie zna ani słowa po polsku. Tym czasem kiedy dziennikarze zadzwonili do piłkarza, usłyszeli po polsku "Z kim rozmawiam?". Potem zawodnik się rozłączył.