Większość kibiców spodziewała się, że w tym tygodniu pracę straci Dariusz Wdowczyk. Ale nic z tego. Trener dalej pracuje z piłkarzami Legii Warszawa. Do zmiany doszło za to w Szczecinie. Od dziś w Pogoni Szczecin rządzi Bogusław Baniak, który zastąpił Czecha Libora Palę.
"Pogoni się nie odmawia. Moim celem jest utrzymanie drużyny w ekstraklasie i o niczym więcej na razie nie myślę" - mówi Baniak. Na razie
szkoleniowiec związał się z klubem do czerwca 2008 roku.
Jeśli uda mu się utrzymać zespół w ekstraklasie, to latem ma dostać większą swobod w doborze zawodników. W tej chwili w Pogoni grają praktycznie sami Brazylijczycy. Nowy trener w przyszłości chciałby to zmienić i mieć w zespole więcej polskich piłkarzy.
49-letni Bogusław Baniak już kiedyś był trenerem szczecińskiej drużyny. W 2003 roku wprowadził Pogoń do pierwszej ligi. Ostatnio pracował w drugoligowej Zawiszy Bydgoszcz.
Jeśli uda mu się utrzymać zespół w ekstraklasie, to latem ma dostać większą swobod w doborze zawodników. W tej chwili w Pogoni grają praktycznie sami Brazylijczycy. Nowy trener w przyszłości chciałby to zmienić i mieć w zespole więcej polskich piłkarzy.
49-letni Bogusław Baniak już kiedyś był trenerem szczecińskiej drużyny. W 2003 roku wprowadził Pogoń do pierwszej ligi. Ostatnio pracował w drugoligowej Zawiszy Bydgoszcz.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło dziennik.pl
Michał Ignasiewicz
Michał Ignasiewicz, dziennikarz, redaktor Dziennik.pl. Warszawiak, po dwóch szkołach Mistrzostwa Sportowego. Siatkarzem nie został, bo zabrakło mu wzrostu, w piłce nożnej nie zrobił kariery, bo byli lepsi. Ale do trzech razy sztuka, więc spełnia się w roli dziennikarza sportowego. Zaczynał gdy miał 20 lat w Super Expressie. Później był m.in. Przegląd Sportowy, Dziennik, Futbol News. Fan futbolu nie tylko tego na poziomie Ligi Mistrzów. Po pracy sam zasiada na ławce trenerskiej i prowadzi swoją piłkarską drużynę. Ukończył Wyższą Szkołę Dziennikarską im. Melchiora Wańkowicza i Akademię im. Aleksandra Gieysztora w Pułtusku.
Zobacz
|