Po aferze korupcyjnej w polskim futbolu brakuje sędziów. Sporo arbitrów zamiast biegać po boisku, siedzi za kratami i nie ma kto prowadzić meczów Orange Ekstraklasy. Dlatego w 28. kolejce naszej ligi trzy spotkania sędziować będą drugoligowi arbitrzy.
Piotr Aleksandrowicz z Radomia będzie rozstrzygał boiskowe spory w meczu Widzew Łódź - Odra Wodzisław, Piotr Pielak z Warszawy przypilnuje porządku na boisku w
meczu Arka Gdynia - Górnik Zabrze, Mirosław Górecki z Katowic będzie gwizdał spotkanie Wisła Płock - ŁKS Łódź.
"To moja decyzja" - mówi szef Wydziału Sędziowskiego PZPN, Sławomir Stempniewski. "Wyszedłem z założenia, że w końcówce rozgrywek bezpieczniej będzie dać szansę <młodym gniewnym> arbitrom, niż posiłkować się ogranymi nazwiskami. Tym bardziej że w poprzedniej kolejce nowicjusz - Marcin Wróbel - stanął na wysokości zadania i spisał się w Wodzisławiu bez zarzutu" - wyjaśnia w rozmowie ze "Sportem" Stempniewski.
"To moja decyzja" - mówi szef Wydziału Sędziowskiego PZPN, Sławomir Stempniewski. "Wyszedłem z założenia, że w końcówce rozgrywek bezpieczniej będzie dać szansę <młodym gniewnym> arbitrom, niż posiłkować się ogranymi nazwiskami. Tym bardziej że w poprzedniej kolejce nowicjusz - Marcin Wróbel - stanął na wysokości zadania i spisał się w Wodzisławiu bez zarzutu" - wyjaśnia w rozmowie ze "Sportem" Stempniewski.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło dziennik.pl
Michał Ignasiewicz
Michał Ignasiewicz, dziennikarz, redaktor Dziennik.pl. Warszawiak, po dwóch szkołach Mistrzostwa Sportowego. Siatkarzem nie został, bo zabrakło mu wzrostu, w piłce nożnej nie zrobił kariery, bo byli lepsi. Ale do trzech razy sztuka, więc spełnia się w roli dziennikarza sportowego. Zaczynał gdy miał 20 lat w Super Expressie. Później był m.in. Przegląd Sportowy, Dziennik, Futbol News. Fan futbolu nie tylko tego na poziomie Ligi Mistrzów. Po pracy sam zasiada na ławce trenerskiej i prowadzi swoją piłkarską drużynę. Ukończył Wyższą Szkołę Dziennikarską im. Melchiora Wańkowicza i Akademię im. Aleksandra Gieysztora w Pułtusku.
Zobacz
|