Jutro poznamy piłkarskiego mistrza Polski. Kto nim będzie - GKS Bełchatów czy Zagłębie Lubin? Według fachowców, trofeum zdobędzie pierwsza z wymienionych drużyn. Za rywalami opowiada się jedynie Antoni Piechniczek.
Liderem tabeli jest Zagłębie, które o punkt wyprzedza GKS. W sobotniej, ostatniej ligowej kolejce lubinianie zmierzą się z Legią w Warszawie, a ekipa z Bełchatowa
zagra w Szczecinie ze zdegradowaną do drugiej ligi Pogonią.
Paweł Golański, obrońca Korony Kielce: "Większe szanse na mistrzostwo ma Bełchatów, który zagra z mniej wymagającym rywalem. Lubin czeka w Warszawie bardzo trudne zadanie. Wiadomo, że tam nikomu nie gra się łatwo, a w dodatku na meczu będzie zapewne komplet publiczności, która jest atutem Legii. Legioniści zechcą godnie pożegnać się z kibicami i miłym akcentem skończyć sezon. Gościom o wygraną będzie szalenie ciężko".
Waldemar Fornalik, trener Polonii Warszawa: "Zagłębie nie wygra z Legią, choć oczywiście nie wolno niczego przesądzać przed meczem. Poza tym uważam, że Bełchatów bardziej zasłużył na tytuł mistrzowski, gdyż w przekroju całego sezonu był lepszym zespołem, grał ciekawszą piłkę".
Krzysztof Pawlak, były reprezentant Polski: "Mistrzem będzie Bełchatów, bo na pewno wygra z Pogonią. Po tym, co się dzieje w szczecińskim klubie, wątpię, żeby jego piłkarze byli w stanie sprawić niespodziankę. Z kolei legioniści będą walczyć o kontrakty na nowy sezon, może także o względy ewentualnego nowego trenera. Dlatego sądzę, że podejdą do spotkania bardzo poważnie i pokonają Zagłębie".
Ryszard Niemiec, prezes Małopolskiego Związku Piłki Nożnej: "Legia stanie na wysokości zadania i co najmniej zremisuje z Lubinem, a Bełchatów da sobie radę z Pogonią i w ten sposób tytuł mistrzowski wpadnie w ręce drużyny trener Oresta Lenczyka. Zresztą należy się jej w tym sezonie".
Albin Mikulski, trener drugoligowej Stali Stalowa Wola: "Patrząc przez pryzmat rywali w ostatniej kolejce, wydaje się, że mistrzostwo powinna zdobyć drużyna, która będzie grać ze zdegradowaną już Pogonią, a więc GKS Bełchatów".
Antoni Piechniczek, były selekcjoner reprezentacji Polski: "Z jednej strony skala trudności stojąca przed piłkarzami Zagębia jest większa - grają przecież na Legii, a zapewne nikt w Warszawie nie będzie chciał, by inny zespół świętował na tym stadionie mistrzostwo Polski, więc legioniści zagrają z pewnością bardzo serio. Z drugiej jednak strony piłkarze Zagłębia wiedzą, że staną przed swoją wielką szansą i w przypadku zwycięstwa wynik żadnego innego meczu nie odbierze im tytułu. Wszystko zależy teraz od nich. Dlatego więcej szans na mistrzostwo daję tej drużynie".
Paweł Golański, obrońca Korony Kielce: "Większe szanse na mistrzostwo ma Bełchatów, który zagra z mniej wymagającym rywalem. Lubin czeka w Warszawie bardzo trudne zadanie. Wiadomo, że tam nikomu nie gra się łatwo, a w dodatku na meczu będzie zapewne komplet publiczności, która jest atutem Legii. Legioniści zechcą godnie pożegnać się z kibicami i miłym akcentem skończyć sezon. Gościom o wygraną będzie szalenie ciężko".
Waldemar Fornalik, trener Polonii Warszawa: "Zagłębie nie wygra z Legią, choć oczywiście nie wolno niczego przesądzać przed meczem. Poza tym uważam, że Bełchatów bardziej zasłużył na tytuł mistrzowski, gdyż w przekroju całego sezonu był lepszym zespołem, grał ciekawszą piłkę".
Krzysztof Pawlak, były reprezentant Polski: "Mistrzem będzie Bełchatów, bo na pewno wygra z Pogonią. Po tym, co się dzieje w szczecińskim klubie, wątpię, żeby jego piłkarze byli w stanie sprawić niespodziankę. Z kolei legioniści będą walczyć o kontrakty na nowy sezon, może także o względy ewentualnego nowego trenera. Dlatego sądzę, że podejdą do spotkania bardzo poważnie i pokonają Zagłębie".
Ryszard Niemiec, prezes Małopolskiego Związku Piłki Nożnej: "Legia stanie na wysokości zadania i co najmniej zremisuje z Lubinem, a Bełchatów da sobie radę z Pogonią i w ten sposób tytuł mistrzowski wpadnie w ręce drużyny trener Oresta Lenczyka. Zresztą należy się jej w tym sezonie".
Albin Mikulski, trener drugoligowej Stali Stalowa Wola: "Patrząc przez pryzmat rywali w ostatniej kolejce, wydaje się, że mistrzostwo powinna zdobyć drużyna, która będzie grać ze zdegradowaną już Pogonią, a więc GKS Bełchatów".
Antoni Piechniczek, były selekcjoner reprezentacji Polski: "Z jednej strony skala trudności stojąca przed piłkarzami Zagębia jest większa - grają przecież na Legii, a zapewne nikt w Warszawie nie będzie chciał, by inny zespół świętował na tym stadionie mistrzostwo Polski, więc legioniści zagrają z pewnością bardzo serio. Z drugiej jednak strony piłkarze Zagłębia wiedzą, że staną przed swoją wielką szansą i w przypadku zwycięstwa wynik żadnego innego meczu nie odbierze im tytułu. Wszystko zależy teraz od nich. Dlatego więcej szans na mistrzostwo daję tej drużynie".
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło dziennik.pl
Michał Ignasiewicz
Michał Ignasiewicz, dziennikarz, redaktor Dziennik.pl. Warszawiak, po dwóch szkołach Mistrzostwa Sportowego. Siatkarzem nie został, bo zabrakło mu wzrostu, w piłce nożnej nie zrobił kariery, bo byli lepsi. Ale do trzech razy sztuka, więc spełnia się w roli dziennikarza sportowego. Zaczynał gdy miał 20 lat w Super Expressie. Później był m.in. Przegląd Sportowy, Dziennik, Futbol News. Fan futbolu nie tylko tego na poziomie Ligi Mistrzów. Po pracy sam zasiada na ławce trenerskiej i prowadzi swoją piłkarską drużynę. Ukończył Wyższą Szkołę Dziennikarską im. Melchiora Wańkowicza i Akademię im. Aleksandra Gieysztora w Pułtusku.
Zobacz
|