Zaczęło się dobrze dla naszych. W piątej minucie meczu Polacy przeprowadzili kapitalną kontrę. Dawid Janczyk wyszedł sam na sam z bramkarzem Argentyny. Jednak "Murzyn" przegrał pojedynek z Romero.

Już za chwilę - w dziesiątej minucie spotkania - Argentyńczycy bronili się przed kolejnym atakiem biało-czerwonych. Tuż przed polem karnym ręką zagrał Fazio i dostał żółtą kartkę od sędziego. Ale Polacy nie wykorzystali rzutu wolnego.

Od tego momentu inicjatywę przejęli zawodnicy Argentyny. Cały czas zagrażali bramce biało-czerwonych. W 25. minucie meczu polską ekipę rewelacyjną interwencją uratował bramkarz Bartosz Białkowski.

W 33. minucie meczu z szybkim kontratakiem wyszli Polacy. Po podaniu Patryka Małeckiego bramkę strzeli Dawid Janczyk. Polacy prowadzili 1:0.

Jednak Argentyna odpowiedziała w ekspresowym tempie. Już w 40. minucie gola dla "niebiesko-białych" zdobył Angel Di Maria. Po pierwszej połowie był remis 1:1.

Na drugą część spotkania obie ekipy wyszły bez zmian. Niestety, już po chwili straciliśmy gola. Bramkę dla Argentyny strzelił Sergio Aguero - w 46. minucie meczu.

Polacy długo się zbierali do odpowiedzi. Dopiero w 65. minucie spotkania biało-czerwoni zagrozili bramce strzeżonej przez Romero. Dwójkową akcję przeprowadzili Małecki-Cywka. Ale nie zakończyli jej celnym strzałem.

Trener naszych zawodników Michał Globisz zdecydował się na zmiany w składzie. Za Adriana Marka wszedł Damian Rączka, za Artura Marcinika - Mariusz Sacha, a Tomasza Cywkę zmienił Łukasz Janoszka.

Również szkoleniowiec Argentyny wprowadził do gry nowych zawodników. Za Angela Di Marię wszedł Lautaro Acosta, a za Pablo Piattę - Alejandro Cabral.

Już po chwili bramkę dla zawodników z Ameryki Południowej strzelił Sergio Aguero - 86. minuta meczu. To był już drugi gol tego zawodnika w spotkaniu.

W 90. minucie meczu dwie żółte kartki z rzędu dostał Dawid Janczyk. Polski napastnik najpierw brutalnie faulował przeciwnika, a po chwili kłócił się z arbitrem. Z tego powodu sędzia ukarał "Murzyna" czerwoną kartką. Niestety, nasi zawodnicy już nic nie zmienili i przegraliśmy 1:3.

Mecz 1/8 finału mistrzostw świata do lat 20:
Polska - Argentyna
1:3 (1:1)
Bramki: Janczyk (33. minuta) - dla Polski, Di Maria (40. minuta) i Aguero (46. i 86. minuta) - dla Argentyny