Dziennik Gazeta Prawana logo

Członek zarządu PZPN zatrzymany przez policję

13 października 2007, 16:31
Ten tekst przeczytasz w 0 minut
Afera korupcyjna zatacza coraz szersze kręgi. Rano policja zatrzymała członka zarządu PZPN Kazimierza F. i wiceprezesa OZPN na Warmii i Mazurach Stefana B. Obaj jeszcze dziś będą przesłuchani przez wrocławską prokuraturę. Najprawdopodobniej usłyszą zarzuty korupcji.

Kazimierz F. był jedną z osób odpowiedzialnych za przyznawanie licencji na grę w polskiej lidze. To między innymi on jest sprawcą całego przedsezonowego bałaganu z pozwoleniami na grę w Orange Ekstraklasie.

Śledztwo w sprawie korupcji w polskiej piłce nożnej trwa od dwóch lat. Wszystkim zajmuje się wrocławska prokuratura, która postawiła już zarzuty 88 osobom: sędziom, zawodnikom oraz działaczom piłkarskim, w tym członkowi zarządu PZPN Witowi Ż.

Rekordzistą jest słynny "Fryzjer", który ustawiał prawie całą ligę. Ryszard F. usłyszał ponad 60 zarzutów.

Copyright
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło dziennik.pl
Zapisz się na newsletter
Świadczenia, emerytury, podatki, zmiany przepisów, newsy gospodarcze... To wszystko i wiele więcej znajdziesz w newsletterze Dziennik Radzi. Chcesz się dowiedzieć, kto może przejść na wcześniejszą emeryturę? A może jakie ulgi można odliczyć od podatku? Kto może otrzymać środki w ramach renty wdowiej? Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!

Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich

Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj