Kibice w Niemczech muszą wykazać się anielską cierpliwością. Dopiero po 113 latach poznają mistrza swojego kraju z 1894 roku. Na boisku zmierzą się ekipy Hanau i Viktorii Berlin. "To wspaniały pomysł" - ocenił Theo Zwanzigerowi, szef futbolu u naszych zachodnich sąsiadów.
A piłkarze obu ekip podchodzą do spotkania bardzo poważnie i nie zamierzają odpuszczać. W trudniejszej sytuacji jest drużyna Hanau, która gra obecnie w niższej lidze niż Viktoria.
113 lata temu mistrzem Niemiec została Viktoria Berlin. Ale piłkarze ze stolicy naszych zachodnich sąsiadów wygrali tylko dzięki walkowerowi. Po prostu zawodnicy Hanau nie mieli pieniędzy na przyjazd na mecz i nie pojawili się w Berlinie. Teraz nadszedł czas na prawdziwą walkę o złoto na boisku.
"Myślę, że to wspaniały pomysł. Obie drużyny traktują rywalizację bardzo poważnie i to mi się podoba" - powiedział Theo Zwanziger, szef Niemieckiego Związku Piłki Nożnej.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło dziennik.pl
Zobacz
|