Od nowego sezonu w bełchatowskim zespole będą występowali m.in. pomocnicy Brazylijczyk Marcus Vinicius da Silva de Oliveira i Wojciech Jarmuż, napastnik Łukasz Grube oraz obrońca Kamil Wenger. Dwuletni kontrakt podpisał też z klubem pomocnik Mateusz Cetnarski.

Z nowych nabytków najbardziej znany jest Żewłakow, który reprezentował Polskę m.in. w mistrzostwach świata w Japonii i Korei. Do tej pory występował w czterech warszawskich klubach: Drukarzu, Marymoncie, Hutniku i Polonii. Później wyjechał do belgijskiego SK Beveren, z którego przeniósł się do Excelsioru Mouscron.

W sezonie 2005/2006 zaliczył 13 meczów we francuskim FC Metz. Po powrocie do Belgii grał w KAA Gent oraz FCV Dender EH. W tamtejszej lidze strzelił w sumie 94 bramki. Ostatnie dwa sezony spędził w cypryjskim klubie APOEL Nikozja, gdzie zdobył mistrzostwo oraz Superpuchar kraju. Na Cyprze 14 razy wpisywał się na listę strzelców.

26-letni da Silva w ostatnim sezonie grał w Zdroju Ciechocinek i Orkanie Rumia. W Bełchatowie Brazylijczyk będzie miał numer 99. Z Floty Świnoujście do PGE GKS przeniósł się rówieśnik da Silvy - Jarmuż, który z klubem z ul. Sportowej podpisał trzyletnią umowę. Lewy pomocnik będzie grał z numerem 84.


Rok krótszą umowę zawarł Grube - strzelec 13 goli dla Elany Toruń w minionych rozgrywkach. 25-letni napastnik wybrał koszulkę z numerem 18. Z "piętnastką" będzie natomiast grał 19-letni Wenger, środkowy obrońca wypożyczony z UKS SMS Łódź.

"Da Silva już wcześniej powinien zaistnieć w dobrym klubie ekstraklasy. Marcus to bardzo ciekawy zawodnik; myślę, że szybko zaskarbi sobie sympatię kibiców. Cechuje go świetna technika, kreatywność i dobra gra jeden na jeden. Pierwszy w historii GKS Brazylijczyk jest niezwykle uniwersalny w ofensywie. Może zagrać zarówno na obu skrzydłach, jak i w ataku" - powiedział trener PGE GKS Maciej Bartoszek.

Jarmuż to zawodnik, który ma już spore doświadczenie piłkarskie i dobrze ułożoną lewą nogę. "Nastawiony jest ofensywnie i z tego względu widzimy go zarówno na lewej obronie jak i w pomocy. Dysponuje silnym uderzeniem z dystansu, potrafi też dokładnie dośrodkować w pełnym biegu. Imponuje również pracowitością na boisku" - ocenił szkoleniowiec.

Uniwersalnym zawodnikiem jest również Grube. Może grać w pomocy, ale też w ataku. "Jest dynamiczny i potrafi uderzyć z dystansu. W sparingach z dobrej strony zaprezentował się Wenger, reprezentant Polski do lat 19. To powinna być nasza przyszłość. Numer przejął po Darku Pietrasiaku, zatem spoczywać na nim będzie coraz większa odpowiedzialność" - mówił o nowych, mniej znanych od Żewłakowa, piłkarzach trener PGE GKS.

W czwartek nową dwuletnią umowę z klubem podpisał 22-letni Mateusz Cetnarski, który leczy jeszcze naderwane więzadła stawu skokowego.

Bełchatowski klub latem sprowadził Grzegorza Barana z Cracovii Kraków i Macedończyka Zlatko Tanevskiego z Lecha Poznań. Do kadry pierwszego zespołu włączono też Łukasza Bociana, Dominika Kisiela oraz Mariusza Zawodzińskiego.