Tego wieczoru kibice Celtiku długo nie zapomną. W pierwszym meczu w Glasgow wicemistrzowie Szkocji wygrali 2:0, więc przed rewanżem byli w bardzo korzystnej sytuacji. Tymczasem Holendrzy bardzo szybko (już po 19 minutach) odrobili straty z pierwszego spotkania, a po przerwie dołożyli kolejne dwa gole.

Załuska zagrał cały mecz, w pierwszej połowie został ukarany żółtą kartką.

W fazie grupowej wystąpi m.in. Borussia Dortmund, która po raz drugi pokonała pogromcę Wisły Kraków Karabach Agdam, tym razem na wyjeździe 1:0 (0:0). W zespole gości wystąpili Łukasz Piszczek i wprowadzony w drugiej połowie Robert Lewandowski.

Zabrakło Jakuba Błaszczykowskiego, który w poprzednim meczu tych drużyn (Borussia wygrała u siebie 4:0) nabawił się urazu kręgosłupa.

Tym razem jedyną bramkę dla niemieckiego zespołu zdobył w doliczonym czasie reprezentant Paragwaju Lucas Barrios. Piszczek występował do 76. minuty. Z kolei kwadrans wcześniej na boisku pojawił się Lewandowski.

W sporych tarapatach był słynny Liverpool, który do 83. minuty przegrywał na wyjeździe z Trabzonsporem 0:1 (u siebie wygrał tylko 1:0). W końcówce spotkania "The Reds" zdobyli jednak dwa gole i wywalczyli awans. W zespole z Turcji zabrakło kontuzjowanego Arkadiusza Głowackiego.

W meczu NK Maribor - US Palermo inny polski obrońca Kamil Glik siedział na ławce rezerwowych. Słoweńcy wygrali 3:2, ale nie odrobili dużych strat z pierwszego meczu (0:3).

Mirosław Sznaucner (PAOK Saloniki) wszedł na boisko w 75. minucie wyjazdowego meczu z Fenerbahce Stambuł. Do fazy grupowej dość niespodziewanie awansował grecki zespół, który zremisował po dogrywce 1:1. Pierwsze spotkanie PAOK wygrał 1:0.

Losowanie grup LE odbędzie się w piątek w Monako. W tej fazie wystąpią również drużyny, które odpadły w 4. rundzie eliminacji Ligi Mistrzów - m.in. Sparta Praga, Zenit Sankt Petersburg, Sampdoria Genua i Sevilla.

Wyniki meczów rewanżowych 4. rundy kwalifikacyjnej LE (gwiazdka oznacza drużyny, które wywalczyły awans):

Wtorek, 24 sierpnia:

Anorthosis Famagusta - CSKA Moskwa* 1:2 (0:0), pierwszy mecz 0:4

Czwartek, 26 sierpnia:

Lech Poznań* - Dnipro Dniepropietrowsk 0:0, pierwszy mecz 1:0
FK Aktobe - AZ Alkmaar* 2:1 (0:1), pierwszy mecz 0:2
Maritimo Funchal - BATE Borysów* 1:2 (0:0), pierwszy mecz 0:3
Lokomotiw Moskwa - Lausanne Sports* 1:1 dogr (1:1, 0:1), karne 3:4, pierwszy mecz 1:1
Unirea Urziceni - Hajduk Split* 1:1 (1:0), pierwszy mecz 1:4
Grasshoppers Zurich - Steaua Bukareszt* 1:0 dogr (1:0, 0:0), karne 3:4, pierwszy mecz 0:1
Trabzonspor - FC Liverpool* 1:2 (1:0), pierwszy mecz 0:1
KAA Gent* - Feyenoord Rotterdam 2:0 (1:0), pierwszy mecz 0:1
VfB Stuttgart* - Slovan Bratysława 2:2 (0:1), pierwszy mecz 1:0
AEK Ateny* - Dundee United 1:1 (1:0), pierwszy mecz 1:0
Maccabi Tel Awiw - Paris Saint Germain* 4:3 (0:1), pierwszy mecz 0:2
Tawrija Symferopol - Bayer Leverkusen* 1:3 (1:0), pierwszy mecz 0:3
FC Utrecht* - Celtic Glasgow 4:0 (2:0), pierwszy mecz 0:2
TNS Llansantffraid - CSKA Sofia* 2:2 (1:1), pierwszy mecz 0:3