Borussia Dortmund przegrała na wyjeździe po rzutach karnych z trzecioligowym Kickers Offenbach w 1/16 piłkarskiego Pucharu Niemiec. W drużynie gości cały mecz grali Łukasz Piszczek i Robert Lewandowski. Ten drugi nie wykorzystał "jedenastki".Po 90 minutach był bezbramkowy remis.

Również dogrywka nie przyniosła goli. Lewandowski rzut karny wykonywał w czwartej serii, a jego strzał obronił urodzony w Bydgoszczy Robert Wulnikowski. Niemiecki bramkarz wcześniej okazał się lepszy także od Paragwajczyka Lucasa Barriosa. Kickers Offenbach zajmuje pierwsze miejsce w tabeli trzeciej ligi.

Wcześniej z Pucharem Niemiec pożegnał się także lider Bundesligi. FSV Mainz przegrał w Akwizgranie z drugoligową Alemannią 1:2. Barw zwycięskiej drużyny broni Tomasz Zdebel, ale to spotkanie obejrzał z ławki rezerwowych.