Powołania piłkarzy grających w polskich klubach zostaną ogłoszone w poniedziałek 8 listopada.

Reklama

Nieobecność Boruca i Żewłakowa, który w październiku rozegrał 101. mecz w kadrze, nie jest zaskoczeniem. Po powrocie kadry z Ameryki Północnej, gdzie biało-czerwoni zremisowali z USA i Ekwadorem po 2:2, obu doświadczonym graczom nie było po drodze z trenerem Smudą.

Jak poinformował w miniony piątek "Przegląd Sportowy", Boruc i Żewłakow w podróży powrotnej z Ameryki Północnej pili wino i zachowywali się arogancko wobec obsługi samolotu. Za karę selekcjoner zasugerował, że może odsunąć ich od reprezentacji. Rzeczniczka PZPN Agnieszka Olejkowska nie komentowała wówczas sprawy, natomiast prezes Grzegorz Lato twierdził, że nie zna tematu.

Tymczasem ciąg dalszy nastąpił kilka dni później. W rozmowie z kanałem nSport Boruc w odważnych słowach opowiedział o swoich relacjach ze Smudą. Przyznał m.in., że obecny selekcjoner nadużywa wulgaryzmów i nie umie rozmawiać z ludźmi. 30-letni bramkarz dodał również, iż szkoleniowiec kadry od dawna nie darzył go sympatią.

We wrześniu tego roku za złamanie regulaminu dyscyplinarnego po meczu z Australią w Krakowie Smuda odsunął od kadry Sławomira Peszkę i Macieja Iwańskiego. Niewykluczone jednak, że obaj wkrótce wrócą do reprezentacji.

Zgrupowanie kadry biało-czerwonych rozpocznie się w niedzielę 14 listopada w Grodzisku Wielkopolskim.

Piłkarze z lig zagranicznych powołani na mecz w Wybrzeżem Kości Słoniowej (17 listopada):

bramkarze: Łukasz Fabiański (Arsenal Londyn), Przemysław Tytoń (Roda JC Kerkrade)

obrońcy: Łukasz Piszczek (Borussia Dortmund), Kamil Glik (US Palermo)

pomocnicy: Adam Matuszczyk (FC Koeln), Rafał Murawski (Rubin Kazań), Ludovic Obraniak (Lille OSC), Jakub Błaszczykowski (Borussia Dortmund)

napastnicy: Robert Lewandowski (Borussia Dortmund).