Dziennik Gazeta Prawana logo

Mundial 2022. Katar to dopiero początek?

9 grudnia 2010, 14:26
Ten tekst przeczytasz w 1 minutę
Międzynarodowa Federacja Piłki Nożnej, która w ubiegłym tygodniu przyznała Katarowi organizację mistrzostw świata w 2022 roku, zgodziłaby się na rozegranie niektórych meczów "w krajach pobliskich" - oświadczył szef FIFA Sepp Blatter.

W wywiadzie dla francuskiej gazety "L'Equipe" Blatter nie wymienił jednak państw, które mogłyby przejąć część mundialu.

"Razem z Katarem otwieramy futbol na nowy świat. Świat arabski, który wielokrotnie ubiegał się o Puchar Świata, na przykład Maroko czy Egipt, mógłby, w sposób legalny, rościć sobie prawo do tej organizacji. A poza tym islam to miliard ludzi" - powiedział Blatter.

Katar to stosunkowo mały kraj, pod względem powierzchni zbliżony do województwa świętokrzyskiego. Leży we wschodniej części Półwyspu Arabskiego i graniczy tylko z Arabią Saudyjską. Blisko Kataru są położone Zjednoczone Emiraty Arabskie oraz Bahrajn.

O organizację mundialu w 2002 roku Katar ubiegał się samodzielnie, oferując turniej na dwunastu stadionach w siedmiu miastach.

Copyright
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło PAP
Zapisz się na newsletter
Najważniejsze wydarzenia polityczne i społeczne, istotne wiadomości kulturalne, najlepsza rozrywka, pomocne porady i najświeższa prognoza pogody. To wszystko i wiele więcej znajdziesz w newsletterze Dziennik.pl. Trzymamy rękę na pulsie Polski i świata. Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!

Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich

Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj