"Dlaczego nie było kontroli antydopingowej po meczu z Australią, podczas gdy takie kontrole odbywały się po wszystkich innych meczach? Podano nam szybką kawę. Dodali coś do kawy i dzięki temu biegaliśmy więcej" - powiedział Maradona w wywiadzie dla telewizji "America".

Reklama

Według Maradony, odpowiedzialność za podanie dopingu ponosi prezes Argentyńskiej Federacji Piłkarskiej Julio Grondona.

"Robią ci dziesięć kontroli antydopingowych i przez przypadek nie ma jej po tym meczu. Tam były pułapki, a Grondona był (informowany o kontrolach) na bieżąco" - zaznaczył Maradona, który sam został wykluczony z mundialu w 1994 roku w USA po wykryciu w jego organizmie efedryny.

Maradona jest w konflikcie z szefem federacji od lipca ubiegłego roku, gdy ten zwolnił go z funkcji selekcjonera reprezentacji po nieudanym mundialu w RPA. "Boski Diego", który przed tygodniem podpisał kontrakt z klubem Al-Wasl z Dubaju, wielokrotnie domagał się dymisji 80-letniego Grondony, nazywał go "starcem" i "dyktatorem". Grondona ripostował, że "jest stary, ale za to zdrowy", sugerując, że słynny piłkarz wciąż ma kłopoty z narkotykami. Za te słowa Maradona zapowiedział złożenie pozwu do sądu.