Selekcjoner Albicelestes Sergio Batista przyznał, że rozważa możliwość wystawienia Palermo w końcówce spotkania, będącego ostatnim sprawdzianem przed turniejem Copa America, którego organizatorem jest Argentyna (1-24 lipca).

Reklama

"Martin jest wspaniałą osobą, zasłużoną dla naszego futbolu, dlatego chcemy umożliwić mu pożegnanie z drużyną narodową" - powiedział Batista, mistrz świata z 1986 roku, na konferencji prasowej.

Kilka dni temu 37-letni Palermo (urodził się 7 listopada 1973 roku) po raz ostatni zagrał na stołecznym stadionie Bombonera, w konfrontacji Boca Juniors z Banfield (1:1). 60 tysięcy kibiców zgotowało najlepszemu strzelcowi w historii Boca Juniors (236 goli) owację na stojąco.

Przed rokiem Palermo przesądził o awansie Argentyny do finałów mistrzostw świata, strzelając bramkę w doliczonym czasie gry potyczki z Peru (2:1). Na południowoafrykańskich boiskach wystąpił tylko raz, ale występ z Grecją (2:0) okrasił trafieniem w 89. minucie.

Z kolei w 1999 roku zasłynął z innego powodu - podczas Copa America (mistrzostw kontynentu) nie wykorzystał aż trzech rzutów karnych w spotkaniu z Kolumbią.