W 2010 roku Olympique Lyon dotarł do półfinału Ligi Mistrzów, ale od trzech lat, odkąd szkoleniowcem drużyny został Puel (w 2008 zastąpił Alaina Perrina, który wywalczył pierwszy w historii klubu dublet - mistrzostwo kraju i Pucharu Francji), nie zdobył żadnego trofeum.

Reklama

50-letni Puel ma kontrakt ważny jeszcze przez jeden sezon, dlatego według francuskich mediów otrzyma za jego przedwczesne zerwanie 4 mln euro. Prawdopodobnie jego następcą zostanie były zawodnik m.in. Lyonu i Arsenalu Londyn Remi Garde.

Pozycja Puela w Olympique od dłuższego czasu była zagrożona. Kilka tygodni temu upust swemu rozczarowaniu po przegranej walce o tytuł z Lille (w składzie z reprezentantem Polski Ludovicem Obraniakiem) i Olympique Marsylia dali fani ekipy z Lyonu. "Puel, nienawidzę cię", "Puel załatwię cię" oraz "Puel - dymisja" - takie hasła namalowano na rezydencji, w której mieszkał były już trener Olympique.

Puel jako piłkarz największe sukcesy odnosił w AS Monaco, z którym związany był przez całą karierę (17 lat). W 1982 i 1988 roku wywalczył mistrzostwo kraju, a w 1991 roku Puchar Francji.

Olympique Lyon był mistrzem Francji siedem lat z rzędu (2002-2008).