"Dani Jarque siempre con nosotros" (Dani Jarque na zawsze z nami) - taki napis widniał na podkoszulku Iniesty, który zaprezentował po zdobyciu bramki zapewniającej Hiszpanom mistrzostwo świata.

Reklama

Napis podziwiany przez setki milionów widzów był hołdem dla 26-letniego Jarque. Były kapitan Espanyolu i przyjaciel Iniesty w sierpniu 2009 roku, na zgrupowaniu we Włoszech, niespodziewanie zasłabł i zmarł w hotelowym pokoju.

"Tym gestem Iniesta zaskarbił sobie serca wszystkich kibiców niebiesko-białych" - głosi oświadczenie na oficjalnej stronie internetowej Espanyolu.

Pomocnik Barcelony przekazał lokalnemu rywalowi podkoszulek w listopadzie. Teraz został on wystawiony w klubowej gablocie, obok ściennego fresku poświęconego pamięci zmarłego piłkarza. "Ze względu na swoją symbolikę, bez wątpienia będzie to jedna z największych atrakcji na naszym stadionie" - można przeczytać na stronie Espanyolu.

Kiedy w grudniu Iniesta przyjechał z Barceloną na stadion Cornella-El Prat od zazwyczaj wrogo nastawionych kibiców dwukrotnie otrzymał owację na stojąco.

Reklama