40-letni Arce to były obrońca m.in. Cerro Porteno i Gremio Porto Alegre, z którym zdobył m.in. mistrzostwo Brazylii, puchar tego kraju oraz Copa Libertadores - trofeum przyznawane najlepszej klubowej drużynie Ameryki Południowej. Ten ostatni sukces powtórzył także grając w Palmeiras Sao Paulo.

Reklama

W reprezentacji Paragwaju rozegrał 61 spotkań, strzelając 5 goli. Wystąpił w jej barwach m.in. na mistrzostwach świata w 1998 roku we Francji oraz w 2002 roku w Korei i Japonii.

W karierze trenerskiej prowadził dotychczas jedną drużynę, Club Rubio Nu z Asuncion, z którym w 2009 roku awansował do pierwszej ligi.

W ostatnich czterech latach Paragwaj pod wodzą 48-letniego Martino doszedł do ćwierćfinału mistrzostw świata 2010, w którym uległ 0:1 Hiszpanii - późniejszemu triumfatorowi imprezy. W minioną niedzielę wywalczył także wicemistrzostwo Ameryki Południowej. W finale Copa America przegrał z Urugwajem 0:3. Paragwajczycy nie wygrali żadnego meczu w regulaminowym czasie na tym turnieju. W fazie grupowej zanotowali trzy remisy. W ćwierćfinale pokonali w rzutach karnych Brazylię, a w półfinale w podobny sposób okazali się lepsi od Wenezueli.