Nastolatek, syn byłego gracza Portsmouth i reprezentacji Anglii Marka Chamberlaina, podpisał z londyńskim klubem długoterminową umowę, której szczegółów nie ujawniono.

Reklama

"To fascynujący, utalentowany młody zawodnik, który powinien wnieść do zespołu kreatywność i jakość w ofensywie. Ten wszechstronny gracz może występować na skrzydłach lub na jako ofensywny pomocnik. Ma dobre podanie, jest spostrzegawczy. Mam nadzieję, że pod naszymi skrzydłami nadal będzie się dobrze rozwijał i pokaże swój potencjał" - powiedział o nowym nabytku trener Kanonierów Arsene Wenger.

Chamberlain, który 15 sierpnia skończy 18 lat, rozpoczął karierę w Southampton. Zadebiutował w pierwszej drużynie w marcu 2010 roku, stając się w wieku 16 lat i 199 dni drugim najmłodszym piłkarzem w historii klubu. Młodszy od niego był tylko jeden zawodnik, również grający obecnie w Arsenalu, Theo Walcott.

W ostatnim sezonie nastolatek rozegrał 34 spotkania w barwach Southampton i strzelił dziewięć goli, walnie przyczyniając się do awansu klubu do Championship (druga klasa rozgrywkowa w Anglii).

Arsenal zajął w minionym sezonie czwarte miejsce w Premiership, zapewniające start w kwalifikacjach do Ligi Mistrzów.