"West Ham United został poproszony przez policję o odwołanie wtorkowego meczu z Aldershot Town. Z władzami klubu skontaktowano się w poniedziałek wieczorem. Przedstawiciele policji zakomunikowali, że wszystkie ważne wydarzenia publiczne w Londynie w najbliższych dniach zostaną odwołane, ponieważ zasoby policji muszą być skoncentrowane w innych częściach miasta" - głosi oświadczenie klubu.

Reklama

Według angielskiej federacji, niezagrożony jest natomiast środowy mecz towarzyski reprezentacji z Holandią, który ma się odbyć na stadionie Wembley.

Poniedziałek był trzecim dniem zamieszek w stolicy Anglii. Do pierwszych zamieszek doszło w nocy z soboty na niedzielę w północnej dzielnicy Londynu - Tottenham. Pokojowy protest po zastrzeleniu dwa dni wcześniej przez policję podejrzanego mężczyzny przerodził się wówczas w awantury, którym towarzyszyło plądrowanie i podpalanie sklepów. Do kolejnych starć doszło w nocy z niedzieli na poniedziałek i z poniedziałku na wtorek. Po południu w poniedziałek doszło też do zamieszek w Birmingham, gdzie aresztowano ponad 30 osób, a w nocy ogarnęły one Bristol i Liverpool.