Sabella, dla którego będą to pierwsze mecze w roli selekcjonera reprezentacji, powołał dwa składy, jeden złożony z zawodników występujących w Europie i drugi z piłkarzy grających w ojczyźnie.

Reklama

Zespół złożony z graczy ze Starego Kontynentu 2 września zmierzy się z Wenezuelą w indyjskiej Kalkucie, a cztery dni później z Nigerią w stolicy Bangladeszu Dhace. W składzie znaleźli się m.in. Lionel Messi, Gonzalo Higuain i Sergio Aguero a zabrakło miejsca dla Carlosa Teveza i Diego Milito. Do drużyny powrócą natomiast Lucho Gonzalez, Jonas Gutierrez, Martin Demichelis i Nicola Ottamendi, którzy byli pomijani przez byłego selekcjonera Sergio Batistę.

Zespół złożony z zawodników występujących w rodzimej lidze dwukrotnie zmierzy się z Brazylią (również wystawi zawodników grających w krajowych rozgrywkach). Pierwszy pojedynek rozegrają 14 września u siebie, natomiast rewanż dwa tygodnie później na wyjeździe. W reprezentacji pojawią się Juan Roman Riquelme (Boca Juniors), który ostatni raz zagrał w niej trzy lata temu, po tym jak popadł w konflikt z trenerem Diego Maradoną oraz Juan Sebastian Veron (Estudiantes), dla którego będą to pierwsze spotkania od mundialu w RPA w 2010 roku. Powołania otrzymało po sześciu zawodników mistrza kraju Velez Sarsfield i Estudiantes oraz po czterech graczy z Boca Juniors i Racing Club.

56-letni Sabella został trenerem kadry trzy tygodnie temu, zastępując Batistę, pod którego wodzą reprezentacja zawiodła w mistrzostwach Ameryki Południowej. Podczas turnieju rozgrywanego w Argentynie jego podopieczni wygrali tylko jedno spotkanie i odpadli w ćwierćfinale, wyeliminowani po serii rzutów karnych przez Urugwaj. Nowy selekcjoner "Albicelestes" przygotowuje zespół do kwalifikacji mistrzostw świata 2014 - w październiku jego ekipa podejmie Chile i Wenezuelę.