20 sierpnia znalazł się w szpitalu z podobnymi objawami, a po kilku dniach go opuścił. Lekarze podejrzewali, że przyczyną tych problemów było duże nadciśnienie tętnicze.

Reklama

Brazylijska prasa donosi, że tym razem stan byłego piłkarza był poważniejszy i od razu trafił na oddział intensywnej terapii. Dyrekcja placówki nie udziela na razie bardziej szczegółowych informacji o postępach leczenia.

Socrates w brazylijskiej reprezentacji, w latach 1979-1986, rozegrał 63 spotkania i strzelił 25 bramek. Był kapitanem Canarinhos podczas MŚ w Hiszpanii w 1982 roku (na mundialu wystąpił też cztery lata później w Meksyku). FIFA zaliczyła go do grona 125 najlepszych piłkarzy świata. Występował w Botofago, Corinthians, Flamengo, Santosie i włoskiej Fiorentinie.

W 2004 roku, w wieku 50 lat, zagrał kilkanaście minut w barwach angielskiej drużyny Garforth Town (razem ze słynnymi rodakami Zico i Carecą) w lidze amatorskiej.

W Brazylii mówi się o nim jako doktor Socrates, ze względu na wykształcenie - jest doktorem nauk medycznych (pediatra). Na co dzień komentuje wydarzenia futbolowe i polityczne.