W zespole mistrza Niemiec od początku grali trzej reprezentanci Polski: Jakub Błaszczykowski, Łukasz Piszczek i Lewandowski. Ten ostatni w 63. minucie wyłożył piłkę Shinji Kagawie przed polem karnym, a Japończyk pokonał bramkarza gospodarzy. Trzy minuty później Lewandowskiego zmienił Kevin Grosskreutz.

W końcówce spotkania zespół Hannoveru odwrócił losy spotkania w dwie minuty. W 86. minucie Tunezyjczyk Karim Haggui trafił do bramki po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, a dwie minuty później Didier Ya Konan z Wybrzeża Kości Słoniowej zdobył zwycięską bramkę strzałem zza pola karnego.

W 83. minucie na boisku pojawił się Sobiech, który zmienił Jana Schlaudraffa. Były napastnik "Czarnych Koszul" debiutu w niemieckim zespole nie miał udanego, bo w doliczonym czasie gry został ukarany czerwoną kartką za brutalny faul.

W sobotę FC Koeln dosyć niespodziewanie pokonał na wyjeździe Bayer Leverkusen 4:1. Dwie bramki zdobył Lukas Podolski. Do 77. minuty grał Sławomir Peszko (został ukarany żółtą kartką), a Adam Matuszczyk spędził mecz na ławce rezerwowych.

Z kolei FSV Mainz z Eugenem Polanskim w składzie przegrało na wyjeździe z Kaiserslautern 1:3. Reprezentant Polski przebywał na boisku do 67. minuty, a zmienił go Austriak Andreas Ivanschitz.

Po sześciu kolejkach niemieckiej ekstraklasy prowadzi Werder Brema. Może go jednak wyprzedzić Bayern Monachium, który w niedzielny wieczór gra na wyjeździe z Schalke 04. (