"Zinedine będzie studentem jak każdy inny. Zresztą nie rości sobie praw do szczególnego traktowania, z którego korzystali wcześniej Laurent Blanc czy Marc Lievremont (selekcjonerzy reprezentacji Francji w piłce nożnej i w rugby - PAP)" - zaznaczył przedstawiciel uczelni Gerard Coudert.

Reklama

Zidane przystąpił do nauki w Paryżu, mając już dyplom menedżera klubu sportowego, uzyskany w filii CDES w Limoges. Studia w Paryżu, które kontynuuje razem z 17 absolwentami tej samej uczelni w Limoges, potrwają dwa lata.

Słynny piłkarz będzie miał obowiązek uczestniczyć m.in. w 14 trzydniowych seminariach organizowanych w różnych miejscach: w klubach piłkarskich, w siedzibie UEFA w Nyonie, a nawet w ośrodku sportów zimowych. Może sobie pozwolić tylko na jedną absencję, którą będzie musiał odrobić podczas wykładu wideo w Limoges. Nieobecność na dwóch seminariach będzie skutkować wykluczeniem ze studiów.

"Rozpoczyna się nowy etap. Niektórych z pewnością to ubawi, ale dla mnie to kontynuacja tego, co mam ochotę robić: uczyć się nowych rzeczy" - powiedział były kapitan reprezentacji "Trójkolorowych".

Zinedine Zidane, mistrz świata i Europy, należał do najwybitniejszych piłkarzy w historii. Trzykrotnie FIFA wybierała go Piłkarzem Roku (1998, 2000, 2003). Od lipca jest dyrektorem piłkarskim w swoim ostatnim klubie - Realu Madryt. Wcześniej był doradcą prezesa "Królewskich" Florentino Pereza.