O kulinarnych upodobaniach Ronaldo opowiadał na łamach mediów kucharz portugalskiej drużyny narodowej Luis Lavrador. Ujawnił, że 26-latek bardzo chętnie zjada rybę z grilla oraz zupy wegetariańskie, jest fanem tradycyjnej, ojczystej kuchni, a zwłaszcza specjałów z Madery (urodził się w Funchal).

Reklama

"Najbardziej lubi ryby - mieczniki, dorady oraz strzępiele. Smakują mu też owoce, ale już np. desery nie są słodkie. Jeśli chodzi o soki, pije o smaku gruszki, jabłka i ananasa" - powiedział Lavrador, uczestnik festiwalu kuchni śródziemnomorskiej w Beja Lusa.

"Dostarczamy piłkarzom trzy tysiące kalorii dziennie, o tysiąc więcej, niż potrzebuje dorosły człowiek. Dania, które zatwierdzają lekarze, są portugalskie i bazują na ryżu, makaronie, owocach i orzechach" - dodał Portugalczyk, który zawodowo gotuje od połowy lat 90., m.in. dla Ronaldo, Luisa Figo i Deco.

Ronaldo jest wychowankiem klubu CF Andorinha, gdzie sprzątał jego ojciec. Później grał w Nacionalu Madera i Sportingu Lizbona, a w 2003 roku, w wieku 18 lat, podpisał kontrakt z Manchesterem United. W Anglii grał do 2009 roku. Już trzeci sezon występuje w madryckiej drużynie.