W maju ubiegłego roku Sąd Apelacyjny we Wrocławiu utrzymał orzeczone w I instancji wyroki skazujące wobec kilkunastu osób - m.in. działaczy Arki Gdynia, obserwatorów PZPN i sędziów piłkarskich.

Reklama

Forbrich, były działacz piłkarski, oskarżony był o udział w zorganizowanej grupie przestępczej oraz wręczenie łapówek. Spośród osób skazanych rozpatrywane we wtorek kasacje złożyli obrońcy "Fryzjera" oraz skazanego na trzy lata więzienia byłego prezesa Arki Jacka Milewskiego i skazanego na dwa lata więzienia nieżyjącego już obserwatora Mariana Duszy. Zarzuty dotyczyły lat 2003-2006. Już na etapie II instancji sąd apelacyjny na prośbę obrońców zgodził się na ujawnienie danych oskarżonych.

"Zarzuty kasacji w dużym stopniu stanowią powtórzenie argumentów z apelacji obrony, już II instancja w sposób obszerny i wyczerpujący odniosła się do tych zarzutów" - mówił w uzasadnieniu postanowienia sędzia SN Zbigniew Puszkarski. SN wskazał, że uzasadnienie SA sporządzono "w sposób nienaganny".

Śledztwo w sprawie korupcji w polskim futbolu toczy się od 2005 r. Do tej pory zarzuty usłyszało ponad 300 osób. Na różnych etapach jest kilka innych spraw.