Co roku obie drużyny - Gunners (Żółci) i Wanderers (Czerwoni) - rywalizują ze sobą w każdej kolejce. O monotonii nie ma mowy, bowiem prezentują zbliżony poziom, a w ostatnich ośmiu sezonach sprawa tytułu aż pięciokrotnie rozstrzygała się w ostatnim spotkaniu.

Reklama

Mecze rozgrywane są w niedzielne przedpołudnia w St. Mary, największej z 56 wysp archipelagu, gdzie znajduje się boisko. Czasem trudno rozpocząć konfrontację zgodnie z planem, ze względu na silny wiatr.

W składach występują i młodzi (po 16 lat), i starsi (ponad 50 lat) zawodnicy. Są wśród nich ojcowie i synowie, których pasją jest futbol.

Stawką jest nie tylko zwycięstwo w lidze, ale również m.in. o Tarczę Dobroczynności (jak w angielskiej Premier League) i dwóch turniejach pucharowych.

Liga funkcjonuje od wielu lat, ma oficjalną stronę internetową, choć od jakiegoś czasu nie jest aktualizowana. Kibiców przychodzi (docierają pieszo, rowerami, łodziami) dość dużo, bo około 150; cała wyspa Scilly (powierzchnia 16 km kw.) liczy ponad 2000 mieszkańców.