Do zajścia doszło w nocy z piątku na sobotę, gdy 29-letni piłkarz wraz ze swoim ochroniarzem i towarzyszką wyszli z nocnego klubu Barra da Tijuca i wsiedli do samochodu. Adriano - jak zeznała poszkodowana - bawił się pistoletem ochroniarza i broń w pewnym momencie przypadkowo wypaliła.

Reklama

On sam zupełnie inaczej przedstawia przebieg zajścia. Z jego relacji wynika, że strzał padł na tylnym siedzeniu samochodu, a w tym czasie on siedział na przednim, prawym fotelu obok kierowcy.

Poszkodowana Adriane Cirilo dos Pintos przebywa w Barra D'Or Hospital, gdzie przechodzi badania. Natomiast piłkarz zespołu Corinthians po przesłuchaniu przez policję został zwolniony; śledztwo prowadzi prokuratura w Rio de Janeiro.

Adriano w reprezentacji Brazylii rozegrał 48 spotkań, strzelając 27 bramek. Ostatnio ma poważne problemy z nadwagą, co spowodowało, że AS Roma nie przedłużyła z nim kontraktu.

Od ponad miesiąca napastnik zespołu z Sao Paulo nie występował także na boisku w Brazylii; trener Corinthians - Tite usunął go z drużyny, gdyż niczym bokser kategorii ciężkiej - ważył 106 kg.

W przeszłości Adriano - jeden z najbardziej kontrowersyjnych zawodników miał sporo problemów osobistych, m.in. z alkoholem. Rok temu otrzymał "Złoty Kosz", nagrodę dla najgorszego piłkarza ligi włoskiej.

Newspix / STRINGER