Pieniądze zostaną przeznaczone na cel dobroczynny. Rooney zbytnio nie odczuje sankcji, bowiem ćwierć miliona funtów to jego zaledwie... tygodniowa pensja.

Reklama

Piłkarz został ukarany za wyjście do klubu nocnego wraz z żoną Coleen oraz dwoma innymi zawodnikami United Darronem Gibsonem i Jonnym Evansem. Oni obaj też musieli zapłacić grzywny, choć wysokości nie ujawniono. Zaaplikowano im wszystkim też specjalny, dodatkowy trening.

Zachowanie Rooneya rozwścieczyło trenera Aleksa Fergusona, który nie wystawił reprezentanta kraju w sobotnim meczu ligowym z Blackburn Rovers. Doszło do sensacji, bowiem Manchester United, wicelider Premier League, przegrał 2:3 z zespołem zajmującym ostatnie miejsce w tabeli. Miało to miejsce w dniu 70. urodzin szkockiego menedżera.

Okres świąteczno-noworoczny dość drogo kosztował 26-letniego Rooneya, ponieważ wcześniej wydał 100 tys. funtów na... dwa konie wyścigowe. Inwestycja ma się jednak zwrócić, o ile będą wygrywać w wyścigach. Na co dzień przebywać będą w stajni należącej do innego piłkarza Man Utd. Michaela Owena. Podobne hobby mają też Ferguson, Paul Scholes, Nicky Butt i Jonathan Woodgate.