W głosowaniu, w którym wzięli udział dziennikarze z 45 czasopism ukazujących się na terenie byłego ZSRR, 32-letni Woronin zdobył 175 punktów. Były gracz m.in. Liverpoolu, Bayeru Leverkusen, FC Koeln i Herthy Berlin, od 2010 roku występuje w Dynamie. W jego barwach rozegrał 31 meczów i strzelił 12 bramek.

Reklama

Drugie miejsce w ankiecie "Sport Expressu" zajął napastnik Zenita Sankt Petersburg, triumfator z 2010 roku - Aleksander Kierżakow 119 pkt, a trzecie jego kolega klubowy, bramkarz Wiaczesław Małafiejew 63. Sklasyfikowano 21 graczy.

Głosy oddawali przedstawiciele mediów z Azerbejdżanu, Armenii, Białorusi, Estonii, Gruzji, Kazachstanu, Kirgizji, Litwy, Łotwy, Mołdawii, Rosji, Tadżykistanu, Turkmeni, Uzbekistanu, Ukrainy. Większość, bo 23 z 45 redakcji na pierwszej pozycji umieściło Woronina. Pozostałe, jeśli chodzi o zwycięzcę, opowiedziały się m.in. za Kierżakowem (9), Małafiejewem (3), Uzbekiem Odiłem Ahmedowem (Anży Machaczkała, 3), Ormianinem Henrikiem Mchitarjanem (Szachtar Donieck, 3) i Rosjaninem Romanem Pawliuczenką (Tottenham Hotspur, 2).