"Obecnie żaden stadion nie jest gotowy" - powiedział sekretarz generalny federacji Jerome Valcke podczas wizyty roboczej w Brazylii.

Reklama

Ocenił jako niedostateczny poziom zaawansowania prac nad infrastrukturą portów lotniczych, co rodzi obawy o komunikacyjny chaos podczas mundialu.

Kolejnym problemem, jak do tej pory nierozwiązanym, jest kwestia sprzedaży piwa na stadionach podczas meczów, na co nie zezwala prawo brazylijskie.

Inną kwestią czekającą na ostateczne rozwiązanie są ceny biletów. Brazylijczycy oczekują, że piłkarska centrala zgodzi się na wprowadzenie tańszych wejściówek na mecze dla studentów i osób, które ukończyły 60 lat. FIFA nie zajęła wyraźnego stanowiska w tej sprawie. Jej władze podkreślają jednak, że jednym z priorytetów jest zapobieżenie procederowi odsprzedaży biletów na czarnym rynku i dlatego nie powinny one być zbyt tanie i trafiać w niewłaściwe ręce.

Mistrzostwa świata rozegrane zostaną na 12 obiektach. Jednym z nich będzie stadion położony w środku amazońskiej dżungli, w Manaus, z trybunami mogącymi pomieścić na 44 tys. fanów.

Reklama