Powodem tak radykalnej decyzji Czeczena była utrata licencji umożliwiającej udział w najwyższej klasie rozgrywkowej. Związane to było z nieprawidłowościami stwierdzonymi w klubie, między innymi fałszerstwem dokumentacji bankowej, która umożliwiła nabycie praw licencyjnych kilka miesięcy temu.

Reklama

Komisja dyscyplinarna szwajcarskiej ligi piłkarskiej poinformowała, że Czagajew nie przedstawił także odpowiednich dokumentów odnoszących się do zmiany właściciela klubu. Biznesmen kupił klub w maju.

Jesienią dziennik "Le Matin" ujawnił, że Czeczeniec w korespondencji z biurem ligi posłużył się dokumentem wątpliwej wiarygodności, wystawionym rzekomo przez Bank of America i podpisanym przez Tomasa Milllera, przez trzy +l+, co nie uszło uwagi osobom prowadzącym śledztwo - relacjonował dziennik.

Przeciwko Czagajewowi toczy się w Szwajcarii kilka śledztw. Biznesmen jest podejrzany m.in. o fałszowanie dokumentów i pranie brudnych pieniędzy.

Neuchatel Xamax Football Club został założony w 1970 roku jako fuzja klubów FC Cantonal (1906) i FC Xamax (1912). Największe sukcesy odnosił pod koniec lat osiemdziesiątych XX wieku, gdy sięgnął dwukrotnie po mistrzostwo Szwajcarii. W przeszłości z klubem byli związani Marek Leśniak i Ryszard Tarasiewicz.

Reklama