Incydent zarejestrowały kamery. Według zapisu, 31-letni Terry miał obrazić Ferdinanda używając niecenzuralnego i rasistowskiego słownictwa.

Reklama

Jak poinformował dziennik "Daily Mail" federacja angielska (FA) w piątek rano przekazała już zawodnikowi nowinę. Z kolei według BBC federacja uzgodniła, że Terry zostanie pozbawiony opaski kapitana, ale nie będzie wykluczony z reprezentacji. Oficjalne stanowisko FA nie jest jeszcze znane.

Obrońca Chelsea w listopadzie został przesłuchany przez policję. Następnie sprawę przekazano Koronnej Służbie Prokuratorskiej, która zdecydowała wszcząć przeciwko niemu postępowanie. Terry miał stanąć przed sądem 1 lutego, jednak rozprawę przesunięto na 9 lipca, tuż po Euro-2012. Grozi mu grzywna do 2,5 tys. funtów.

31-letni piłkarz nie przyznaje się do winy. W 2010 roku Terry stracił opaskę kapitana po ujawnieniu przez media jego romansu z przyjaciółką innego reprezentanta Anglii Wayne'a Bridge'a. W marcu 2011 roku selekcjoner Fabio Capello ponownie powierzył obrońcy Chelsea funkcję kapitana drużyny.

W tegorocznych mistrzostwach Europy Anglia wystąpi w grupie D z Ukrainą, Francją i Szwecją. Anglicy zamieszkają w Krakowie, a mecze grupowe będą rozgrywać w Doniecku i Kijowie.