Decyzja zostanie podjęta do 22 lutego. 11 lutego miał być rozegrany mecz o Superpuchar. Jednak wniosek organizatorów odrzucono ze względu na negatywną opinię policji. Dyrektor Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Ewa Gawor dodała, że wniosek PZPN będzie potraktowany z taką samą stanowczością.

Reklama

Nie będzie żadnej taryfy ulgowej. Choć to spotkanie - w przeciwieństwie do Superpucharu - nie jest meczem podwyższonego ryzyka, wymagania będą takie same. Różnice dotyczą np. tego, ile służb porządkowych będzie delegowanych do obsługi, ale o tym decydować będzie policja - podkreśliła.

Jeśli organizatorzy otrzymają zgodę, spotkanie towarzyskie z Portugalią będzie pierwszym wydarzeniem sportowym, które odbędzie się na Stadionie Narodowym. Arena, której oficjalne otwarcie nastąpiło 29 stycznia, jest jednym z czterech polskich obiektów, na których rozgrywane będą mecze piłkarskich mistrzostw Europy.

"Będzie to dla nas okazja do przećwiczenia m.in. organizacji ruchu przy komplecie publiczności przed Euro 2012. Podczas imprezy otwarcia przez stadion przewinęło się co prawda 70 tysięcy osób, ale w jednym momencie na obiekcie znajdowało się jedynie około 20 tysięcy widzów" - wyjaśniła Gawor.

Rzeczniczka PZPN Agnieszka Olejkowska poinformowała, że na mecz z Portugalią sprzedano dotychczas ponad 20 tysięcy biletów.

Reklama