Boniek zaprzeczył też jakoby z porozumienia minister Joanny Muchy i Michela Platiniego po zakończeniu turnieju miał zostać kuratorem w PZPN. Na pewno nie będę komisarzem w PZPN, nie wierzę w żaden układ Michaela Platiniego i Joanny Muchy. Jestem praktycznie niańką Platiniego w Polsce. Od rana do wieczora spędzamy cały dzień razem, razem chodzimy na mecze, razem spacerujemy, to pomysł z kosmosu - tak pojawiające się plotki o domniemanych ustaleniach między szefem UEFA a polską minister sportu dotyczące przyszłości PZPN skwitował na antenie TVP Info Zbigniew Boniek.

Reklama

Gość TVP Info podkreślał, że UEFA tak naprawdę nie jest zainteresowana tym, co się dzieje w polskiej piłce. Po Euro nasze stosunki się ochłodzą, bo będziemy mieć taki status jak inne organizacje w Europie - dodał Boniek.

Były reprezentant Polski powiedział także, że nie wie, czy Grzegorz Lato będzie się starał o reelekcję na stanowisko prezesa PZPN. Gdyby jednak wciąż chciał piastować swoje stanowisko, zdaniem rozmówcy TVP Info - szanse ma małe. Jego szanse są bardzo niskie. Stracił zaufanie, jego pozycja w związku jest bardzo słaba - stwierdził Boniek.