Dziennik Gazeta Prawana logo

Śląsk zajął ostatnie miejsce w Polish Masters. Przegrał z Athletic 0:1

22 lipca 2012, 14:04
Ten tekst przeczytasz w 2 minuty
Śląsk Wrocław przegrał z hiszpańskim zespołem Athletic Bilbao 0:1 (0:1) w meczu o trzecie miejsce turnieju piłkarskiego Polish Masters. W ten sposób ekipa Oresta Lenczyka zajęła ostatnią lokatę.

Pierwsza część meczu należała do piłkarzy Athletic, którzy już w szóstej minucie bliscy byli zdobycia bramki. Po znakomitej, zespołowej akcji w sytuacji sam na sam z bramkarzem znalazł się Markel Susaeta, ale po jego strzale piłka przeleciała nad poprzeczką. Cofnięci na własną połowę wrocławianie swoich szans szukali w nielicznych kontratakach, ale mieli ogromne problemy z wykończeniem akcji.

Na bramkę kibice zgromadzeni na wrocławskim stadionie musieli czekać aż do 42. minuty meczu. Po dośrodkowaniu z prawej strony boiska Xabiera Castillo piłka trafiła do wbiegającego w pole bramkowe Susaety, który strzałem z czterech metrów pokonał bezradnego Rafała Gikiewicza.

Po zmianie stron mistrzowie Polski zaatakowali nieco śmielej i już w 50. minucie Sylwester Patejuk był bliski doprowadzenia do wyrównania, ale po jego strzale Raul Fernandez zdołał sparować piłkę na rzut rożny. Chwilę później po ryzykownej interwencji Gikiewicza piłka trafiła do stojącego przed polem karnym Oscara De Marcosa, ale zawodnik Athletic mając przed sobą tylko bramkarza uderzył zbyt lekko.

W końcówce tempo spotkania nieco spadło i choć piłkarze Athletic kilkakrotnie zagrozili jeszcze bramce gospodarzy, to jednak wynik nie uległ już zmianie.

Śląsk Wrocław - Athletic Bilbao 0:1 (0:1).

Bramka: 0:1 Markel Susaeta (42).

Żółta kartka: Śląsk Wrocław - Rafał Sikorski. Athletic Bilbao - Carlos Gurpegui, Jonas Rmalho, Xabier Castillo.

Sędzia: Marek Opaliński (Legnica). Widzów: 18000.

Śląsk Wrocław - Rafał Gikiewicz - Kamil Juraszek, Rafał Grodzicki, Marek Wasiluk, Amir Spahic - Robert Mencel, Dalibor Stevanovic, Paweł Garyga (82. Mateusz Tetłak), Sylwester Patejuk - Cristian Omar Diaz (86. Paweł Kubiak), Johan Voskamp (82. Rafał Sikorski).

Athletic Bilbao - Raul Fernandez - Andoni Iraola (62. Markel Etxeberria), Xabier Castillo, Jonas Ramahlo, Jon Aurtenetxe - Carlos Gurpegui (46. Ander Iturraspe), Igor Martinez (46. Ismale Lopez), Inigo Ruiz de Gallareta, Markel Susaeta, Inigo Perez (46. Oscar De Marcos) - Gaizka Toquero.

Copyright
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło PAP
Zapisz się na newsletter
Świadczenia, emerytury, podatki, zmiany przepisów, newsy gospodarcze... To wszystko i wiele więcej znajdziesz w newsletterze Dziennik Radzi. Chcesz się dowiedzieć, kto może przejść na wcześniejszą emeryturę? A może jakie ulgi można odliczyć od podatku? Kto może otrzymać środki w ramach renty wdowiej? Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!

Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich

Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj