Chciałbym zostać trenerem w Chinach. Moim życzeniem jest pomoc w trenowaniu chińskiej młodzieży - powiedział we wtorek Maradona, cytowany przez dziennik "Zhongguoribao". Gazeta dodaje również, że według informacji z najbliższych kręgów Argentyńczyka, prowadzi on negocjacje z władzami chińskiej piłki nożnej w sprawie objęcia funkcji trenera reprezentacji.

Reklama

W czasie konferencji prasowej gwiazdor nie dał jednoznacznej odpowiedzi na pytanie dziennikarzy w tej sprawie. Powiedział tylko, że prowadzi rozmowy z szefem Chińskiego Związku Piłki Nożnej We Di, głównie na temat rozwoju futbolu wśród chińskiej młodzieży.

W lipcu tego roku Maradona rozwiązał umowę z klubem Al-Wasl Dubaj ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich i nie ma obecnie innych zobowiązań.

W ostatnich latach wielu znanych trenerów i piłkarzy podpisało umowy z chińskimi klubami. Drużynę Shanghai Shenhua prowadzi następca Maradony na stanowisku selekcjonera reprezentacji Argentyny, Sergio Batista. W Chinach grają obecnie Didier Drogba, Nicolas Anelka, Frederic Kanoute. Rozmowy z kantońskim klubem Guangzhou Evergrande prowadzi również Marcello Lippi, który doprowadził Włochów do zwycięstwa w mistrzostwach świata w 2006 roku

Legenda światowego futbolu, mistrz świata z 1986 roku, od paru lat zajmuje się szkoleniem, ale raczej z miernym skutkiem. Był już selekcjonerem kadry, jednak po tym jak w mistrzostwach świata Argentyna odpadła w ćwierćfinale z Niemcami został zwolniony. Przed miesiącem zdymisjonowano go także z dubajskiego klubu.

Reklama