Jak powiedział podczas konferencji prasowej przedstawiciel FIFA Sidi Airouss, organizacja spotkania nie była łatwa, ponieważ Japończycy chcieli zagrać u siebie, a dla Brazylijczyków kłopotem była długa i daleka podróż do Polski.

Reklama

Następnie Japończycy proponowali rozegranie meczu w Duesseldorfie, ponieważ to właśnie w tym mieście znajduje się jeden z ich największych fanklubów. Dopiero po wizycie we Wrocławiu i zapoznaniu się ze stadionem przyjęli zaproponowane warunki - tłumaczył Airouss.

Z kolei dla Brazylii mecz z Japonią będzie jednym z elementów światowego tournee tej drużyny, którego celem jest m.in. promocja piłkarskich mistrzostw świata zaplanowanych na 2014 r. Brazylijczycy mają w planach m.in. mecze z reprezentacją Chin i RPA.

Prezes spółki Wrocław 2012 Robert Pietryszyn zapowiedział, że obie reprezentacje przyjadą do stolicy Dolnego Śląska kilka dni przed meczem. Mamy nadzieję, że namówimy obie ekipy na spacer po Rynku, żeby wrocławianie mieli szansę na spotkanie z zawodnikami - dodał.

W piątek rozpoczęła się sprzedaż biletów na mecz. Pojedyncze wejściówki kosztują od 69 do 149 zł. Specjalną promocję przewidziano dla zorganizowanych grup studenckich, osobne wejściówki sprzedawane będą także dla osób niepełnosprawnych i ich opiekunów.

Reklama