Piątkowy mecz był popisem Falcao. Kolumbijczyk prezentuje ostatnio fantastyczną dyspozycję - w poniedziałek strzelił trzy gole w ligowym meczu z Athletikiem Bilbao (4:0), a teraz już do przerwy trzykrotnie pokonał bramkarza Chelsea Petra Cecha.

>>>Chelsea Londyn - Atletico Madryt 1:4. Zobacz gole

Napastnik Atletico za każdym razem popisywał się wysokimi umiejętnościami, ale swój niechlubny udział przy jego golach mieli również niepewnie grający defensorzy Chelsea, zwłaszcza David Luiz. W pierwszej połowie przewaga hiszpańskiego zespołu była bezdyskusyjna (np. już w czwartej minucie słupek uratował Cecha przed stratą pierwszej bramki).

Po przerwie ataki Atletico wciąż były groźne. Hiszpański zespół dopiął swego w 60. minucie, gdy w zamieszaniu podbramkowym Miranda kopnął piłkę do siatki (odbiła się jeszcze od Gary'ego Cahilla).

Faworyzowanych mistrzów Anglii i triumfatorów Champions League stać było tylko na honorowe trafienie Cahilla w 75. minucie. Porażka "The Blues" mogła być jeszcze wyższa, ale Cech obronił m.in. strzał Koke z rzutu wolnego.

W bramce Atletico wystąpił Belg Thibault Courtois, który do hiszpańskiego klubu jest wypożyczony z... Chelsea.

Po raz piętnasty i na razie ostatni spotkanie o to trofeum zostało rozegrane na stadionie im. Louisa II w Monako. W przyszłym roku mecz odbędzie się w Pradze, natomiast w kolejnych latach w Cardiff i Tbilisi.

Piłkarze Atletico Madryt zdobyli w Monako Superpuchar UEFA. Triumfatorzy Ligi Europejskiej pokonali najlepszą w minionym sezonie w Lidze Mistrzów Chelsea Londyn 4:1 (3:0). Trzy bramki dla hiszpańskiego zespołu zdobył Kolumbijczyk Radamel Falcao.

Chelsea Londyn - Atletico Madryt 1:4 (0:3)

Bramki: dla Chelsea - Gary Cahill (75); dla Atletico - Radamel Falcao (6, 19, 44), Miranda (60).

Sędzia: Damir Skomina (Słowenia). Widzów 14 312.

Chelsea: Petr Cech - Branislav Ivanovic, Gary Cahill, David Luiz, Ashley Cole (89-Ryan Bertrand) - John Obi Mikel, Frank Lampard - Ramires (46-Oscar), Juan Mata (80-Daniel Sturridge) Eden Hazard - Fernando Torres.

Atletico: Thibault Courtois - Juanfran, Miranda, Diego Godin, Filipe Luis - Adrian Lopez (57-Christian Rodriguez), Mario Suarez, Gabi, Koke (80-Raul Garcia) - Arda Turan, Falcao (86-Emre Belozoglu).