"To tak, jakby dziesięciu graczy było ustawionych wokół jednego zawodnika i w danym momencie chciało podać mu piłkę. On musi się tak ustawić, by jak najwięcej tych podań przyjąć" - opowiadał pomocnik mistrza Niemiec Mustafa Amini.

Reklama

Ćwiczenia odbywają się w zamkniętym kwadracie 14 na 14 metrów. Osiem maszyn dba o to, by intensywność treningu była bardzo wysoka. Jeśli zawodnik nie przyjmie odpowiednio piłki, rozlega się specyficzny sygnał. Tempo wystrzału każdej piłki jest indywidualnie ustalane.

To jest idealny robot, który znacznie może usprawnić umiejętność przyjęcia piłki w każdej niemal sytuacji i w bardzo szybkim czasie. Poza tym gracz uczy się również szybkiego oddawania jej, ponieważ za chwilę musi uporać się z kolejną. To także ćwiczenie dla utrzymania koncentracji. Świetne urządzenie - ocenił trener Juergen Klopp.

W barwach Borussii gra trzech reprezentantów Polski - Jakub Błaszczykowski, Robert Lewandowski i Łukasz Piszczek. W tym sezonie broniąca tytułu ekipa z Dortmundu spisuje się poniżej oczekiwań. Po pięciu kolejkach mają siedem punktów straty do lidera Bayernu Monachium.