Od miesiąca szkoleniowcem drużyny Viktorija Vojakovac, występującej w niższej klasie rozgrywkowej w północnej Chorwacji, jest była finalistka krajowego konkursu Miss Sportu Tihana Nemcic.

Reklama

Dla mnie to wyzwanie, a zarazem logiczny ciąg zdarzeń, ponieważ całe moje życie jest związane z piłką nożną. Nie widzę powodów, dla których kobieta byłaby mniej zdatna na tym stanowisku niż mężczyzna - powiedziała Nemcic.

http://www.youtube.com/watch?v=WxVQ67kUnZs

24-letnia piękna blondynka, odznaczająca się uroczym uśmiechem, jest ponadto: piłkarką Dinama Zagrzeb i reprezentacji kraju, selekcjonerem drużyny narodowej juniorek do lat 17, trenerką dziewcząt w lokalnej szkółce piłkarskiej w Vojakovacu oraz młodzieżowców i weteranów zespołu Viktorija. Mieszka w Zagrzebiu, ale co najmniej dwa razy w tygodniu dojeżdża do Vojakovaca.

Nemcic ukończyła Wyższą Szkołę Wychowania Fizycznego, posiada dyplom trenerki o specjalności piłka nożna.

Reklama

Nie może się jej nachwalić prezes klubu Vitomir Mijic. Było wielu kandydatów na stanowisko trenera, ale ich kwalifikacje pozostawiały wiele do życzenia. Ona ma duże doświadczenie, wie jak narzucić swój autorytet, a zawodnicy słuchają się jej bez szemrania- podkreślił Mijic.

Zachwyceni są kibice i sami piłkarze. "Gdy dowiedzieliśmy się, że będzie nas trenować kobieta, zastanawialiśmy się, jak to w ogóle jest możliwe. Ale ona potrafiła zapracować sobie na szacunek" - przyznał jeden z zawodników Kristian Klasan.