Reprezentacja Brazylii rozgromiła Irak 6:0 w meczu towarzyskim rozegranym w szwedzkim Malmoe. W podstawowym składzie wyszedł Kaka, dla którego był to pierwszy mecz w reprezentacji Brazylii od czasu mundialu w RPA w 2010 roku.

>>>Brazylia - Irak 6:0. Zobacz gole

Brazylia nie potraktowała spotkania i rywala ulgowo, grano na sto procent. Rywale także nie ulękli się utytułowanego rywala, ale zupełnie nie potrafili obronić się przed atakami brazylijskich napastników.

Gospodarze mistrzostw świata w 2014 roku do przerwy prowadzili 2:0, w drugiej połowie jeszcze cztery razy zmusili do kapitulacji bramkarza Iraku.

Dobrze wypadła gwiazda madryckiego Realu - Kaka i grający w Chelsea Londyn Oscar.

Trener Brazylii Mano Menezes, który był ostatnio mocno krytykowany za styl gry zespołu, po meczu z Irakiem może chyba trochę spokojniej spać.

Brazylia - Irak 6:0 (2:0)

Bramki: Oscar (22, 26), Kaka (48), Hulk (56), Neymar (76), Lucas Moura (80)

Sędziował: Martin Hansson (Szwecja). Widzów: 20 000.

Brazylia: Diego Alves - Adriano Correia, David Luiz, Thiago Silva, Marcelo - Paulinho (89-Fernando Martins), Ramires (80-Sandro), Kaka (72-Lucas Moura), Oscar (81-Giuliano) - Neymar, Hulk (73-Thiago Neves)

Irak: Noor Sabri - Samal Saeed, Ali Rehema, Salam Shaker, Basem Abbas - Ahmed Ibrahim, Muthana Khalid (88-Jalal Hasan), Hamady Ahmad, Nashat Akram (59-Abdul Zahra) - Ahmed Yasin (59-Mustafa Karim), Younis Mahmoud (60-Amjad Radhi)