Stawką spotkania było pierwsze miejsce w grupie 3., a to nie miało wyłącznie prestiżowego znaczenia. Drużyny, które awansują do drugiej rundy eliminacyjnej z pierwszej lokaty są rozstawiane przy losowaniu.

Reklama

W pierwszej połowie Holendrzy mieli zdecydowaną przewagę, którą udokumentowali tylko jedną bramką. Po zmianie stron mecz się wyrównał, choć to "Oranje" wciąż stwarzali więcej sytuacji. Tymczasem gola zdobyli Polacy - w 67. min. Mariusz Stępiński swobodnie przebiegł przez kilkadziesiąt metrów z piłką, uderzył precyzyjnie z dystansu i doprowadził do remisu.

Tuż przed końcem znakomitej okazji do zdobycia drugiego gola nie wykorzystał Martin Kobylanski, a odpowiedź Holendrów była już skuteczna. Chwilę później Nick de Bondt po raz drugi pokonał Oskara Rybickiego.

"Szkoda tej sytuacji z końcówki meczu. Remis byłby niezłym wynikiem, ale moi zawodnicy nie potrafili kalkulować i mocno ruszyli do przodu. Na pewno Holandia była lepszym zespołem, ale też między nami nie było jakieś przepaści" - skomentował spotkanie trener polskiej reprezentacji juniorów Janusz Białek.

Druga runda eliminacyjna odbędzie się wiosną 2013 roku. Rywalizacja toczyć się będzie w siedmiu czterozespołowych grupach. Ich zwycięzcy awansują do turnieju finałowego.

Reklama

Polska - Holandia 1:3 (0:1)

Reklama

Bramki: 0:1 Anass Achahbar (37), 1:1 Mariusz Stępiński (67), 1:2 Nick de Bondt (90), 1:3 Nick de Bondt (90+1).

Żółte kartki: Robert Sulewski, Karol Linetty (Polska) oraz Nick De Bondt (Holandia).

Polska: Oskar Rybicki - Robert Sulewski, Gracjan Horoszkiewicz, Tomasz Kędziora, Patryk Stępiński - Łukasz Wroński (46, Radosław Robakowski), Karol Linetty (90. Bartosz Biel), Martin Kobylański, Piotr Zieliński, Kamil Włodyka - Mariusz Stępiński.

Sędziował: Ilias Spathas (Grecja). Widzów: 500.