W końcówce meczu z udziałem zespołów Teniente Farina i Libertad doszło do przepychanek między dwoma graczami. Arbiter obydwu wyrzucił z boiska, ale oni zignorowali jego decyzję i dalej się bili. Po chwili dołączyli do nich pozostali młodzi zawodnicy, w tym siedzący na ławkach dla rezerwowych.

Sędzia Guillen postanowił ukarać wszystkich piłkarzy - pokazał rekordową liczbę 36 czerwonych kartek. Jeśli komisja rozgrywek utrzyma sankcje w mocy, drużyny zapewne nie będą miały kogo wystawić do gry w następnych kolejkach ligowych.

Arbiter nie mógł widzieć, co się działo na murawie, bo wkrótce po rozpoczęciu zamieszek udał się do szatni - powiedział Hernan Martinez, prezes klubu Teniente Farina, który był gospodarzem meczu.

Z kolei w konfrontacji w seniorskiej drugiej lidze Meksyku sędzia główny ukarał zawodników (w tym trzech rezerwowych) "tylko" dziewięcioma czerwonymi kartonikami. Ze względu na bijatykę, do której doszło w 83. minucie, przerwa w rywalizacji drużyn Estudiantes Tecos i Dorados trwała pół godziny. Ekipa Estudiantes wygrała 2:1.