W piątek, 2 listopada po południu, na świat przyszedł pierwszy potomek gwiazdora Barcelony - Thiago. Partnerka życiowa Messiego Antonella Racuzzo urodziła dziecko w szpitalu USP Dexeus, położonym zaledwie 300 metrów od stadionu Camp Nou. Poród odbył się na siódmym piętrze, które zostało całkowicie zamknięte dla postronnych osób.

Reklama

Jako jedni z pierwszych gratulacje złożyli najbliżsi Messiego, którzy przylecieli z Argentyny: rodzice Jorge i Celia oraz rodzeństwo Maria Sol, Matias i Rodrigo. Noworodek już otrzymał koszulkę Dumy Katalonii z numerem 10, w jakim gra jego ojciec, od "Mundo Deportivo". Z kolei prezydent Barcy Sandro Rossell wysłał rodzinie chłopca bukiet kwiatów.

Leo Messi krótko będzie cieszył się synkiem, bowiem 14 listopada ma wystąpić w Rijadzie w towarzyskim spotkaniu Argentyny z prowadzoną przez Holendra Franka Rijkaarda kadrą Arabii Saudyjskiej. Firma "WorldEleven" specjalnie dla niego wynajęła odrzutowiec. Dzięki temu kibice mają pewność, że zobaczą Argentyńczyka na boisku.

Oprócz Messiego, selekcjoner "Albiceleste" Alejandro Sabella powołał do zespołu 22 zawodników (wszyscy z klubów zagranicznych), w tym debiutantów jak Franco Di Santo z Wigan Athletic czy Cristian Alvarez z Espanyolu Barcelona