Ekipa Monterrey, mistrz strefy Ameryki Środkowej i Północnej, w ćwierćfinale pokonała południowokoreański Ulsan Hyundai 3:1, m.in. po dwóch trafieniach Cesara Delgado w drugiej połowie.

Z kolei zespół z Kairu wygrał z przedstawicielem gospodarzy, mistrzem Japonii Hiroszima Sanfrecce 2:1. Zwycięską bramkę w 57. minucie zdobył 34-letni Mohamed Aboutrika, uchodzący za ikonę egipskiego futbolu, który po raz czwarty występuje w klubowych MŚ.

W półfinałach rywalem Monterrey będzie zdobywca Pucharu Europy - Chelsea Londyn, a najlepsza drużyna Afryki trafi na triumfatora Copa Libertadores - Corinthians Sao Paulo.

W latach 1960-2004 najlepszą drużynę globu wyłaniały mecze o Puchar Interkontynentalny między zdobywcą Pucharu Europy a triumfatorem Copa Libertadores. Od 2005 roku są rozgrywane mistrzostwa świata i tylko raz, w 2010 roku, finał nie był pojedynkiem zespołów ze Starego Kontynentu i Ameryki Południowej.

Wyniki ćwierćfinałów:

9 grudnia, niedziela (Toyota)

CF Monterrey (Meksyk) - Ulsan Hyundai (Korea Płd.) 3:1 (1:0) Bramki: dla Monterrey - Jesus Korona (9), Cesar Delgado dwie (77, 84); dla Ulsanu - Lee Keunho (88). Sędzia: Cuneyt Cakir (Turcja). Widzów: 20 353

Al Ahly Kair (Egipt) - Hiroszima Sanfrecce (Japonia) 2:1 (1:1) Bramki: dla Al Ahly - Elsayed Hamdi (15), Mohamed Aboutrika (57); dla Hiroszimy - Hisato Sato (32). Sędzia: Carlos Vera (Ekwador). Widzów: 27 314.